"Reference - Obleč svoji duši 2017"

S Álou se známe už bezmála 25 let ze studií na vysoké škole a několik let jsme spolu bydlely v jednom domě na libereckém Františkově. Prakticky v denním kontaktu jsme prožily první roky našich prvorozených dětí. Prožívaly jsme spolu chvíle radostné a šťastné, ale i chvíle smutnější, které život také přináší…..

Na Álin seminář "Obleč svoji duši" jsem se vypravila na jaře 2017, v první řadě proto, že jsem Álu chtěla podpořit. I když už měla za sebou první semináře, tak vše se teprve rodilo a kdo jiný by Vás v této chvíli měl podpořit než přátelé :). Taky jsem v té době v podstatě už více než rok s Álou sdílela její proměny a nadšení pro tuto metodu a lákalo mě zjistit o „učení“ Táni Havlíčkové více. Hlavně nešlo nevidět, jak Alenka celá rozkvetla a oči jí jen zářily….

Seminář se konal v Jablonci v krásném prostoru v Podkroví a už jen toto útulné prostředí dodávalo celému semináři velmi příjemný nádech….z prvního setkání jsem měla sice hlavu pořádně zamotanou spoustou informací, ale už po cestě domů jsem se těšila na setkání další….a rozhodně to stálo za to!

Postupně nás Ála seznámila se všemi osmi styly a já pochopila, že i když se mluví o oblečení, tak je to i o něčem jiném – hlavně o NÁS! Postupně jsme se vracely do dětství, mládí, meditovaly jsme, sdílely zážitky a zkušenosti, smály se a i si poplakaly……. Bylo to úžasně intenzivní a „přemýšlivé“ období a rozhodně jsem ráda, že jsem toho mohla být součástí…

Každopádně vrcholem celého semináře pro mě byla poslední „lekce“, kdy jsme měly přinést oblečení, které už nenosíme a rády ho „pustíme“ dál…..teprve tady mi „docvaklo“, jak móda a duše spolu souvisí! Moje romantické a sportovní věci, kterých v mém šatníku nebylo málo, ale ve kterých jsem nedokázala vůbec vyjít na ulici, našly svoje nové majitelky. Pro mě tato chvíle byla naprosto zásadní – najednou to oblečení vypadalo úplně jinak – duše a oblečení se spojily v jedno a já jen žasla…….takže od té chvíle opravdu věřím, že tyto dvě věci spolu souvisí.

A v neposlední řadě mi seminář přinesl do života několik nových úžasných žen, které moc ráda potkávám a i když se v osobním životě skoro neznáme a jsme zástupkyněmi prakticky všech stylů, dokážeme propovídat hodiny o všem možném i nemožném a náramně se u toho nasmějeme ………

Seminář bych doporučila každému, občas není na škodu trochu se zastavit a popřemýšlet o sobě, o životě, o svých blízkých….Je dobré vědět (uvědomit si), že nemusíme spoustu věcí dělat stejně jako ostatní a také je dobré respektovat ostatní, tolerovat jejich konání a názory, i když zrovna nejsou podobné těm našim. Řekla bych, že metoda mi pomohla pochopit i jiné lidi, které jsem do té doby nechápala – každý to prostě máme jinak…. Vždyť kdyby všichni dělali všechno stejně, byla by na světě nuda :).

Děkuji moc Álo a přeji Ti spoustu dalších úspěšně „sebenalezených“ žen……..


Hanka Folprechtová
(pravděpodobně Rebelka – s elegantním bonusem a občas se schovávající do Ležérky :) ) 
       
  alavonbreite.cz a.pourova@seznam.cz Jablonec nad Nisou, Liberec Facebook
počítadlo